Ефектна точка Лозанни: фристайлист приніс Україні першу самостійну медаль юнацької Олімпіади

22 січня 2020, 15:33
У фінальних змаганнях в дисципліні "біг-ейр" 18-річний Орест Коваленко замкнув трійку лідерів

Орест Коваленко / Фото: НОК України

18-річний фристайлист Орест Коваленко поставив "бронзову" крапку в виступах збірної України на III зимових Юнацьких Олімпійських іграх, які сьогодні завершуються в швейцарській Лозанні. Раніше ми писали, що в Лозанні українка стала п'ятою в змаганні саночниць.

У фінальних змаганнях в дисципліні "біг-ейр" наш юний співвітчизник замкнув трійку лідерів з результатом 179,50. Нагадаємо, що біг-ейр – змагання, на яких спортсмен розганяється і стрибає з великого трампліна, виконуючи в польоті різні трюки. Довжина польотів коливається від 5 до 30 метрів. З Ігор 2018 року в Пхенчхані – це вже олімпійська дисципліна.

Медаль Ореста – це, по-перше, це просто фантастичний олімпійський дебют для українського біг-ейру. А по-друге, це перша самостійна нагорода для нашої збірної в Лозанні-2020. Адже українські фігуристи Софія Нестерова і Артем Даренський завоювали бронзові медалі в складі команди Team Visionв парному катанні.

А перед цим хокеїсти Володимир Трошкін та Денис Пасько завоювали "золото" і "срібло" Олімпіади , Також виступаючи в складі різних змішаних команд – "зеленої" і "червоною". Таким чином, Ігри в Лозанні наші спортсмени завершують з чотирма нагородами. Чотири роки тому Ліллехаммері у нас їх було три, але тоді особисте "золото" виграла біатлоністка Христина Дмитренко.