Дар'я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо в історії

20 вересня 2018, 17:49
17-річна українська спортсменка стала сенсацією чемпіонату світу в Баку

Дар'я Білодід. Фото: Getty

Українка Дар'я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо в історії! "Висока українка сьогодні перетворилася з принцеси на королеву", – пишуть журналісти judoinside.com після жіночого фіналу в категорії до 48 кг в Баку. Дар'я вже була чемпіонкою Європи і виграла всі можливі титули на континенті, а тепер виграла і світову першість.

На момент завоювання чемпіонського титулу Білодід виповнилося 17 років і 345 днів. Раніше наймолодшою чемпіонкою світу була японка Ріоко Тані (18 років і 27 днів).

Цікаво, що Дар'я Білодід стала першою українкою в історії, якій вдалося виграти чемпіонат світу з дзюдо.

Нагадаємо, що українська дзюдоїстка Дар'я Білодід стала переможницею чемпіонату світу в Баку в категорії до 48 кг. У фінальній сутичці Білодід іппоном (найвища оцінка, яку боєць може досягти в японських бойових мистецтвах) здолала представницю Японії Фуну Тонакі.

На шляху до цього тріумфу українка в півфіналі перемогла олімпійську чемпіонку Ріо-де-Жанейро 2016 року Паулу Парето, яка в підсумку стала бронзовим призером змагань в Баку.

Нагадаємо, що Дар'я Білодід увійшла до ТОП-10 найкращих українських спортсменок за підсумками 2017 року за версією segodnya.ua