Дар'я Білодід про перемогу на ЧС: "Мені чимало довелося пережити"

27 серпня 2019, 11:26
Українка стала наймолодшою дворазовою чемпіонкою світу з дзюдо

Золота сутичка / Фото: AFP

За 11 місяців до Олімпіади-2020 генеральну репетицію Ігор в Токіо прогнали дзюдоїсти, з'їхавшись до Японії на чемпіонат світу. У перший же день "Золото" Україні принесла Дар'я Білодід, захистивши минулорічне чемпіонство в категорії до 48 кг. Як і рік тому, у фіналі Білодід зломила опір японки Фуни Тонакі завдяки ваза-арі. Хоча до цього сутички на турнірі в Токіо Дар'я вигравала іппоном. А іспанці Мартінес в 1/4-й дісталося вдвічі: в запалі боротьби українка смикнула її за волосся. І якщо в минулому році Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу, то в цьому – наймолодшою дворазовою, виконавши гімн на п'єдесталі у 18 років і 10,5 місяців.

"Я просто не можу в це повірити. Виграти чемпіонат світу одноразово, але двічі ... – ледь віддихавшись після бою і святкування в обіймах мами, заявила Дар'я. – Цього року виграти фінал було набагато складніше. Перша причина – чемпіонат проходив в Токіо, і я відчувала величезний тиск, так як в залі було багато японських уболівальників. Друга причина – Тонакі готувалася весь рік і була дуже сильна. Боротися з нею було важко, але я щаслива, що змогла перемогти".

Білодід, яка в червні виграла й Європейські ігри, зізналася, що цей рік був для неї дуже важким: "Мені багато довелося пережити, але я рада, що я змогла добре підготуватися до цього чемпіонату і захистити титул. Хочу подякувати улюбленим батькам, які завжди зі мною і в радості, і в горі! Це моя найголовніша підтримка і мотивація! Спасибі всім близьким людям, які щиро за мене радіють і переживають!" А уболівальників у Дар'ї вистачає і серед топ-колег – вже полетіли привітання і від гімнаста Олега Верняєва, і від борця греко-римського стилю, а тепер і депутата ВР Жана Беленюка.

На чемпіонатах світу з дзюдо в України тепер три "золота": два з них належать Дар'ї, і ще одне – Георгію Зантараю, а в сумі у нього шість з 36 нагород "синьо-жовтих" на ЧС. Але в Токіо у чемпіона Европеади-2019 не склалося. У вазі до 66 кг Георгій несподівано поступився вже в першому раунді бронзовому призеру ЧС-2017 Флікеру з Ізраїлю. Як зізнається 31-річний Зантарай, наступний сезон – останній в його кар'єрі, і хочеться, щоб через рік Японія стала для Георгія більш гостинною.

У цій же категорії до 66 кг боровся за медаль і наш Богдан Ядов. Але оступився в 1/4-й з уже №2 в світі корейцем Кімом Лімом Хваном, а потім програв і в першій втішній сутичці за "бронзу".

Раніше наша зірочка дзюдо розповіла "Сьогодні" про сльози на чемпіонаті світу, камбек після перелому щелепи, леопарда для Бубки, випробування Instagram і посвячення в компанію Верняєва. "Рада, що у мене є такі друзі, які дійсно підтримують, – зізналася Дар'я Білодід. – І не тільки коли я виграю. Наприклад, коли у мене була травма, дуже мотивували: говорили, що у мене все вийде, що немає нічого страшного – це спорт. Коли чуєш такі слова від олімпійських призерів і чемпіонів, це надихає і надає поштовх вперед".