Четверта зірка для Німеччини – німці стали чемпіонами світу-2014

14 липня 2014, 00:46
Бундестім обіграв Аргентину в додатковий час

Маріо Гетце приносить перемогу Німеччині.

Найкраща атака проти кращої оборони , Європа проти південноамериканської карми , Мюллер проти Мессі і , заочно , Хамеса , слониха -оракул Неллі проти верблюда Шахіна , білі проти синіх . 64 – матчевий бразильський марафон довжиною в місяць завершився банально. Як казав Лінекер , у футбол грають 22 людини , а перемагають – німці.

... Аргентинець ді Марія , хоча і організував для десяти друзів дитинства чартер на фінал ЧС , виходом на поле їх не порадував. Але якщо це було очікувано , то німецький опорник Хедіра в запасі залишився раптово для всіх. Ще за годину до гри він був в основі , але , отримавши на розминці пошкодження , змушений був поступитися місцем на полі Крамеру – хлопцеві , який тільки два місяці тому дебютував за Бундестім . Але й Крістофу не пощастило. На 18 -й хвилині його плечем у щелепу зустрів Гарай : вийшов ігровий момент – зі струсом на виході. Хав з Менхенгладбаха ще трохи помучився , бігаючи по полю , пересилюючи біль і туман в очах , але в результаті здався і через півгодини після стартового свистка вийшов з гри.

До того моменту рахунок міг бути 2:0 на користь Аргентини – Аргентини з божевільним пресингом. Це від нього пішла обертом голова у Крооса , який переплутав чужі ворота зі своїми і зробив витончену скидку на хід Ігуаїна . Німців пронесло – не повіривши своєму щастю , форвард " Наполі" використав момент бездарно . Незабаром Гонсало м'яч у сітку таки переправив , а почалося все з шикарного пасу від Мессі , на якому висіло важке німецьке тіло. Але поки форвард " альбіселесте " святкував забитий м'яч , лайнсмен півхвилини стояв з піднятим прапорцем. Офсайд.

Це на шостій хвилині у арбітра зустрічі , італійця Ріццолі , був час поправляти свою зачіску , більше команди таких пауз йому не давали , граючи часом у відверто малафеєвський футбол . Нехай батько Мессі і скаржився , що після Голландії ноги його сина перетворилися на 100 – кілограмові гирі , Ліонель вибухав – дай боже . Особливо , коли один на один проти нього залишався Хуммельс . Особливо після того , як замість опорника Крамера у німців вийшов атакуючий джокер Шюррле і повітрячка в центрі поля стало набагато більше. І проте гол в роздягальню мали забивати німці. Поки їх центрфорвард Клозе грав у шапці- невидимці , справу у свої руки знову взяли захисники . А саме Хеведес . Був би хлопець героєм двадцятого в історії ЧС , якби за Ромеро не зіграла його подруга – штанга.

На що була надія в перерві матчу у вболівальників Німеччині? Чому б не на додаткову добу відпочинку. Або на поганий сон аргентинських гравців . Он Демікеліс скаржився : "О 4:00 ранку бразильські вболівальники підривали біля нашого готелю піротехніку , щоб не дати нам виспатися " . Але ці надії після брейка не поспішали втілюватися в життя , хоча і про втому Мессі привід поміркувати був , і Хеведес , виникнувши в штрафній суперника із нізвідки , знову мав шанс відзначитися. Але вже і 85 – я хвилина минула , на якій у фіналі – 90 Бреме забив Аргентині , а нулі зберігалися на табло. Другий раз поспіль і третій в історії основний час фіналу ЧС закінчився всуху . Аргентина хотіла цього овертайму , Німеччина – ні.

Те, що відбувалося в екстра – таймах, нагадувало рубку виснажених важковаговиків після відведених регламентів 12 раундів. Мюллер з Демікелісом перевірили на міцність голови один один одного , Швайні отримав підкат в чотири ноги від Більї і Маскерано , а потім удар в обличчя від колишнього зятя Марадони Агуеро – з-під ока німця пішла кров . За яку аргентинцям довелося відповісти. У ПАР – 2010 Іньєста все вирішив на 116 -й хвилині. Тут ключовою стала 113-та , коли Шюррле протаранив правий фланг , а "Золотий хлопчик" Гетце , прийнявши на груди , прокинув м'яч повз Ромеро. Джокери Льова , його лава , спрацювали – 1:0. На радість Бразилії , чемпіоном світу стала не Аргентина . Мессі , щоб стати врівень з Пеле і Марадоною , доведеться чекати Росії -2018.