Чемпіонат світу з біатлону на фініші: онлайн елітного жіночого мас-старту за участю Підгрушної

23 лютого 2020, 14:10
Підгрушна робить останню спробу завоювати особисту медаль на світовій першості в Італії

Чемпіонат світу з біатлону / Фото: Reuters

Сьогодні, 23 лютого, останній день чемпіонату світу з біатлону 2020 року в Антхольц-Антерсельві. З Італії Україна привезе як мінімум одну медаль – " бронзу "жіночої естафети. Однак капітан нашої збірної Олена Підгрушна може завоювати ще й особисту нагороду в мас-старті. Початок гонки о 13:30 за київським часом. На нашому сайті пройде текстова онлайн-трансляція жіночого мас-старту.

ОНЛАЙН жіночого МАС-старту

Розклад для України

На жаль, в останню індивідуальну гонку чемпіонату світу відібралась лише одна українка – Олена Підгрушна, яка на даний момент розташувалася на 23 місці в загальному заліку Кубка світу. В Антерсельві Олена посіла четверте місце в спринті і це дало їй пропуск в бій еліти, так як в мас-старт на світі потрапляють 15 кращих спортсменок із загального заліку (Доротея Вірер, Екхофф, Еберг, Херрманн, Ройселанд, Тандревольд, Фіалкова, Бреза, Симон , Вітоцці, Пройсс, Мякяряйнен, Бескон, Давидова та Моніка Гойніш), а решта – за результатами виступів на турнірі.

Підгрушна не рахується майстром мас-старту. Але українки кілька разів перемагали в цій найбільш контактної біатлонній гонці. У 1999 році мас-старт в Холменколлені виграла Олена Зубрилова. Друге "золото" світу в цій же дисципліні Зубрилова взяла там же, в Норвегії, але вже в 2002 році. У 2015 році в Контіолахті чемпіонкою світу в гонці з масовим стартом стала Валентина Семеренко.

Що говорили перед гонкою

Олена Підгрушна: "Чи готова сказати, що повернулася? Повернулася я на початку сезону, питання – на який рівень? Результати були непогані, проблеми з серцем на тренуваннях не випливає, сил і здоров'я вистачало. Інакше не змогла б виграти бронзу. У 2017 році мені робили три операції. Під загальним наркозом. Якраз після нього почалися проблеми з серцем.

У те, що після повернення стану лідером команди, і не вірила, і не думала! З таким діагнозом, як у мене, чемпіонками не стають. Але прийшла зима, я побігала, почула заклики уболівальників і зрозуміла – не все так страшно, серце витримає, якщо давати йому дозовані обсяги. До того ж остаточно розібралася з діагнозом. Правда, через неповноцінною річної підготовки перед важливими гонками була відсутня впевненість, був мандраж. Сподіваюся, тепер не буде".

Доротея Вірер / Фото: Reuters

Медалі та прогнози

За дві гонки до фінішу турніру в медальному заліку ЧС-2020 лідирує команда Норвегії, яка завоювала дев'ять медалей – чотири золоті, по три срібних і дві бронзові. Слідом за ними йдуть Франція (3-1-2) і Італія (2-1-0). Україна ділить восьме місце з Австрією.

У цій гонці очікується "заруба" норвежки Марте Олсбю-Ройселанн, яка виграла в Антхольці три "золота" – два і яких в команді, і лідера загального заліку Доротеї Доротея Вірер – у італійки на домашніх трасах дві особисті перемоги. Хоча в заліку Кубка світу в мас-стартах лідирує фінка Кайса Макаряйнен, яка виграла одну з гонок сезону.

Дивіться, як чоловіча збірна України посіла шосте місце в естафеті на Кубку світу