Чемпіонат Європи: трикутну першість Україна почала з дев'яти подіумів і трьох чемпіонів

6 серпня 2018, 10:51
Михайло Романчук завоював дві медалі, а Роман Гладиш здобув перше в історії "золото" для України в скретчі

Михайло Романчук. Фото: AFP

За три дні мультиспортивна Шотландія помітно збагатила "синьо-жовтих": у нас дев'ять медалей "Європи" і сьоме місце в загальному заліку. Вперше в історії в одному чемпіонаті Європи з'єднали легку атлетику, водні види, академічне веслування, велоспорт, тріатлон, спортивну гімнастику і гольф. Майже всі змагання приймає шотландський Глазго, в годині їзди звідти, в Единбурзі, відбудуться стрибки в воду, і тільки легка атлетика сьогодні стартує в Німеччині, в Берліні. Країна з найбільшим "золотим" набором по сумі всіх видів отримає трофей, як і медалі, сформований з трикутних форм, символу єднання. Таку "мульти-Європу" збираються затівати кожні чотири роки, але організатори просять не плутати їх з Європейськими іграми!

За два роки Україна повернула топ-позиції в плаванні, і найактивніше нас підтягує 21-річний віце-чемпіон світу Михайло Романчук. У Глазго Мишко ззавоював свій дебютний титул чемпіона Європи в 400 м вільним стилем, а в 1500 м поступився тільки німцеві Флоріану Велброку. Фрістайл на континентальній першості нам не піддавався з 2002 року: до Романчука останнім чемпіоном Європи в цій дисципліні ставала ще Яна Клочкова (400 м), а серед чоловіків – Ігор Червінський 2000-го (1500 м).

Три акванагороди у нас в синхронному плаванні: після двох традиційних других місць слідом за росіянками – в технічному дуеті (Єлизавета Яхно і Анастасія Савчук відкрили медальний рахунок для України) і командній "довільній" – наша збірна за відсутності Росії взяла "золото" в комбінації. На відкритій же воді змогли реабілітуватися за минулорічну безмедальну "Європу" в академічному веслуванні: до "срібла" допливла жіноча четвірка, до "бронзи", що вирішувалася на фотофініші, – Діана Димченко, яка відстала в одиночці від 2-го місця на 0,05 с.

Велотрек теж не підкачав. 22-річний Роман Гладиш здобув перше в історії "золото" для України в скретчі, у Любові Басової з Оленою Стариковою "срібло" в командному спринті. А гімнастки вперше за вісім років потрапили до командного фіналу і вперше за 10 фінішували там в топ-п'ятірці. До слова, з тієї команди 2010 року залишилася 27-річна Ангеліна Радівілова (екс-Кисла), найстарша учасниця цього чемпіонату Європи.