Колишня українка програла фінал чемпіонату світу з шахів

23 листопада 2018, 14:19
Катерина Лагно на тай-брейку програла китаянці Цзюй Веньцзюнь в фіналі ЧС з шахів

Катерина Лагно. Фото fide.com

Катерина Лагно, яка виступала під російським прапором, на тай-брейку поступилася китаянці Цзюй Веньцзюнь в фіналі жіночого чемпіонату світу з шахів, що проходив в Ханти-Мансійську (Росія). Підсумковий рахунок матчу – 5: 3 на користь китайської шахістки. Четверта партія тай-брейку з контролем часу 10 хвилин з додаванням 10 секунд після кожного ходу, в якій Лагно грала чорними фігурами, закінчилася перемогою Цзюй Веньцзюнь. Відзначимо, що Катерина Лагно народилася у Львові і до 2014 року представляла Україну, але потім прийняла рішення перейти в російське громадянство.

За підсумками чотирьох партій була зафіксована нічия 2: 2. На тай-брейку суперниці зіграли дві партії з контролем часу 25 хвилин плюс 10 секунд за кожен хід і дві партії з контролем часу 10 хвилин плюс 10 секунд за кожен хід.

Лагно, а також дві півфіналістки турніру українка Марія Музичук і росіянка Олександра Костенюк отримають право виступити в турнірі претенденток на звання чемпіонки світу в циклі 2019-2020 років.

У травні Цзюй Веньцзюнь перемогла свою співвітчизницю Тань Джуньї в матчі за шахову корону.