"Баварія" вирвала у "Севільї" Суперкубок Європи, вигравши за рік чотири трофеї

25 вересня 2020, 08:13
Мюнхенці перемогли в додатковий час, підтвердивши звання найкращої команди Старого Світу

"Баварія" з Суперкубком-2020 / Фото: Reuters

Окрасою насиченого вечора четверга стала битва за Суперкубок Європи, яка пройшла в Будапешті. Причому, нагадаємо, УЄФА вирішив пустити глядачів на трибуни новенької арени імені Ференца Пушкаша. Наш сайт вів онлайн "Баварія" – "Севілья".

Поєдинок виправдав очікування і вийшов напруженим. Рахунок дещо несподівано відкрили іспанці. Хорват Іван Ракитич, який повернувся до Севільї з Барселони, вдало підставився, що призвело до пенальті в ворота німців і жовтої картки для Давида Алаби. Аргентинець Лукас Окампос з "точки" впевнено переграв Мануеля Ноєра на 14-й хвилині.

Однак ще до перерви "Баварія" відігралася після серії гольових моментів. Томас Мюллер навісив в штрафний на Левандовського, поляк ефектно скинув на Леона Горецьку – і той пробив марокканського воротаря іспанців Яссіна Буну на 34-й хвилині – 1:1. Дивіться найкращі моменти першого тайму.

На початку другого тайму підопічні Ганса-Дітера Фліка вдруге загнали м'яч в ворота "Севільї" (Левандовський і Мюллер розкатали іспанців). Однак англійський рефері Ентоні Тейлор після перегляду ситуації з VAR скасував взяття воріт: польський форвард був у маленькому офсайді.

У матчі було багато боротьби і мало гольових моментів. Відзначалися голкіпери, а Ноєр ще раз врятував німців наприкінці основного часу, коли відбив м'яч після виходу один на один нападника "Севільї" Юссефа Ен-Несірі.

А трохи раніше марокканець, який вийшов на заміну замість Люка де Йонга, намагався перекинути Мануеля, але з одним із найкращих воротарів світу такі фокуси не проходять. Справа дійшла до додаткового часу. До вашої уваги – огляд другого тайму.

Активний Ен-Несірі мав шанс і на самому початку овертайму, але "Баварію" виручили Ноєр і штанга. Втім, на повторі здалося, що було "поза грою", але систему VAR в цьому епізоді не застосовували. Як відомо, не забиваєш ти – забивають тобі. На 14-й хвилині першого додаткового тайму німці розіграли кутовий, удар Алаби кіпер "Севільї" відбив, але прямо на Хаві Мартінеса, і іспанець головою спрямував м'яч точно в кут – 2:1.

Цей момент і став вирішальним у поєдинку. Мартінес, який уже начебто збирався повертатися до "Атлетіка", приніс трофей гранду з Мюнхена. Далі німецька "машина" переважно грала на утримання рахунку, адже сили вже залишали футболістів, а "Севілья" так і не змогла організувати фінішний спурт. Іспанська команда програла п'ятий поєдинок за Суперкубок із шести.

"Баварія" додала Суперкубок УЄФА до перемог в Лізі чемпіонів, чемпіонаті та Кубку Німеччини. Незабаром, підопічні Фліка можуть поповнити колекцію в поєдинку за Суперкубок Німеччини з дортмундською "Боруссією" 30 вересня.