Анна Кривонос виграла "золото" юніорського чемпіонату світу з біатлону

18 лютого 2015, 12:25
Українка фінішувала першою в індивідуальній гонці

Кривонос на п'єдесталі пошани. Фото ФБУ

Сьогодні в білоруських Раубічах стартував юніорський чемпіонат світу з біатлону. І вже перший вид програми приніс українській збірній золоту медаль!

Дівчата змагалися в індивідуальній гонці на дистанції 10 км, при цьому за промах замість звичної уболівальникам хвилини додавалися 45 секунд. І чудова за якістю гонка вдалася нашій юній надії Ганні Кривонос! 17-річна спортсменка, яка блиснула ще в грудні двома четвертими місцями на дорослому чемпіонаті України, сьогодні домоглася вищого поки досягнення в кар'єрі – стала чемпіонкою світу у своєму віці!

Аня, поряд з ще двома суперницями, показала кращу стрільбу в гонці, обмежившись одним промахом. Але в козирях в українки, крім стрільби, була також досить висока швидкість (15-й результат на чистому ходу) і непогана скорострільність. Саме в останньому компоненті Кривонос виявилася на голову краще своєї основної суперниці – норвежки Інгрід Тандреволд, яка була набагато швидше нашої спортсменки, але мало того, що промахнулася двічі, ще й на четвертій стрільбі поступилася переможниці 35 секундами у швидкості стрільби: на останню стійку норвежка затратила 1 хвилину і 11 секунд!

Підсумкова перевага Кривонос над Тандреволд склала 19 секунд, і цього виявилося більш ніж достатньо, щоб першим на чемпіонаті світу прозвучав саме український гімн! Третє місце і бронзову медаль розіграли між собою російські дівчата, і в цьому протистоянні Єлизавета Капліна за рахунок більш високої точності відвоювала третє місце у Карини Талменевої.