Олександр Іщенко: "Фортуна повернулася до молодіжної збірної України одним місцем"

11 червня 2015, 13:10
Третя участь в 1/8 молодіжного чемпіонату світу принесла молодим українцям третє фіаско

Дострокова зупинка. Лідер команди Олександра Петракова - Віктор Коваленко - мріяв про фінал. фото ffu.org.ua

Україна залишає ЧС (U-20) вже після першої стадії плей-офф. На жаль, але 1/8 продовжує залишатися для "синьо-жовтих" нездоланним бар'єром. У 2001-му в Аргентині на цьому етапі спіткнулася збірна Анатолія Крощенка, а в 2005-му в Голландії така ж доля спіткала дружину Олексія Михайличенка.

Весь груповий турнір на ЧС в Новій Зеландії підопічні Олександра Петракова пройшли без пропущених м'ячів (єдині на турнірі, кому вдалося подібне). Продовж Богдан Сарнавський свою "суху серію" і в матчі з Сенегалом – бути "синьо-жовтим" у чвертьфіналі. Але нашому голкіперу не вистачило для цього зовсім трохи – за вісім хвилин до кінця африканці зрівняли рахунок, відігравши гол, пропущений в середині другого тайму від Артема Бесєдіна.

Справедливості заради треба сказати, що суперник українців помітно додав порівняно з груповою стадією, показавши свою найкращу гру на турнірі. У додаткові півгодини "леви" володіли ініціативою, і "пожежі" у володіннях Сарнавського спалахували з лякаючою регулярністю. Пронесло, відбилися. Але, як показали подальші події, біда лише влаштувала невеликий перекур перед своїм фінальним актом, розігралася в серії післяматчевих пенальті. Воротар африканців Ібу Сі впорався з ударами Чумака, Харатіна і Лучкевича, а його партнери реалізували всі три свої спроби (більше просто не знадобилося). Підсумок футбольної лотереї – 1: 3, і українці пакують валізи.

"Не думаю, що варто говорити про якусь недооцінку українцями суперника. На чемпіонатах світу в плей-офф випадкових команд не буває. Тим більше вже дуже велика була ціна перемоги – в разі успіху, у чвертьфіналі ми б уникали зустрічі з кимось із грандів, – сказав екс-наставник молодіжної збірної України Олександр Іщенко. – І взагалі, потенціал у цієї збірної дуже серйозний. Багато хлопців уже виступають в основних складах своїх клубів, грають у єврокубках. Упевнений, що нам було цілком під силу дійти як мінімум до півфіналу. Чому програли? Я висловлю думку, яка озвучував вже неодноразово: ми повинні були грати на турнірі в два нападники, парою Бесєдін – Яремчук, яка є у нас визначальною в розвитку атаки. Але цей дует ми в справі ми так і не побачили, що я вважаю тренерської недоробкою. Знаєте, я за цією командою спостерігаю вже роки три, і весь цей час грають за однією схемою. Так не можна, потрібно кудись рухатися, розвиватися, бути більш гнучкими. Але тренерський штаб збірної вирішив по- своєму, проявивши небажання сприймати чиїсь поради і взагалі радитися".

"У серії пенальті дуже здорово проявив себе воротар Сенегалу – грамотно реагував по удару, прочитавши все, що можна було прочитати, – продовжує Іщенко. – Що стосується правильності вибору п'ятірки наших пенальтістів – тут дії тренера не обговорюються. Тільки він знає, хто і як б'є 11-метрові. Просто пенальті – це лотерея. Побита фраза, але від неї нікуди не дітися. Щоразу в таких серіях Фортуна повертається до когось обличчям, а до когось, грубо кажучи, задом. Сьогодні вона вирішила повернутися цим місцем до нас, і в підсумку сталося те, що сталося".