Адам Піті побив світовий рекорд на стометрівці брасом

21 липня 2019, 17:45
Британець вже в четвертий раз переписує світове досягнення на цій дистанції

/ Фото: AFP

Британський плавець Адам Піті встановив новий світовий рекорд на дистанції 100 метрів брасом. У кваліфікаційному запливі на чемпіонаті світу з водних видів спорту в Кванджу 24-річний спортсмен показав час 56,88 секунди.

Попередній рекорд також належав Піті – 57,10 секунди.

На жаль, до фінального запливу, який відбудеться в понеділок, не кваліфікувався українець Микита Коптєлов (1.03.47).

Піті – олімпійський чемпіон 2016 року на дистанції 100 м брасом, срібний призер Ігор в Ріо-де-Жанейро в комбінованій естафеті 4х100 м. У його активі п'ять золотих медалей чемпіонатів світу та 12 – європейських першостей. Він в четвертий раз б'є світовий рекорд на 100 м брасом – вперше Адам показав кращий результат у світі на цій дистанції в 2015 році.

Нагадаємо, що на чемпіонаті світу стався гучний скандал. Австралієць Мак Хортон в знак протесту відмовився підніматися на п'єдестал пошани і не потиснув руку переможцю. Справа в тому, що чемпіоном світу на дистанції 400 метрів вільним стилем став китаєць Сунь Ян.

Як з'ясувалося недавно, Ян спочатку відмовився здавати аналіз сечі і здав лише кров. Потім і зовсім розбив пробірку з кров'ю молотком, щоб зіпсувати зразки. Крім цього, китаєць кілька разів залишав кімнату з допінг-офіцерами, що категорично заборонено.

Через проблеми з документацією FINA не може пред'явити Яну звинувачення, проте WADA хоче, щоб Ян був покараний. Китайцеві загрожує навіть довічна дискваліфікація. Однак на чемпіонат світу-2019 його допустили.

Дивіться, як Україна вигравала медаль на чемпіонаті світу з водних видів спорту: